Sylia Beauty Salon

Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?

Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?

Bardzo często zadajecie to pytanie. Odpowiadam na nie dosyć przewrotnie – to zależy. Ale od czego, o tym dowiecie się w dalszej części. Zapraszam do lektury 🙂

Myślę, że ten temat zaciekawi wiele z Was 🙂 Zagadnienie na TOPie! Szczególnie, że zabieg manicure jest coraz bardziej popularny, a co za tym idzie znajduje swoich zwolenników i przeciwników.

W tym poście nie znajdziecie jednoznacznej odpowiedzi typu: „TAK manicure hybrydowy niszczy paznokcie / NIE manicure hybrydowy nie niszczy paznokci”. Dlaczego?

Przyjrzyjmy się z bliska rzeczom, które mają wpływ na kondycję paznokci podczas zabiegu z użyciem lakieru hybrydowego.

Co wpływa negatywnie na nasze paznokcie?

Krótko, zwięźle i na temat, czyli tak jak najbardziej lubicie. Poniżej wymienione zostały czynniki, które wpływają negatywnie na kondycję paznokci:

  1. Brak wiedzy nt. higieny, procedur zabiegowych. Używanie starych pilników, brak dezynfekcji narzędzi. Złe przygotowanie płytki przed zabiegiem i/lub pominięcie istotnych elementów stylizacji.
  2. Nieodpowiednie przygotowanie płytki przed stylizacją. Chodzi tutaj głównie o zbyt mocne opiłowanie paznokcia, który przed nałożeniem bazy powinien być tylko lekko „zmatowiony”.
  3. Preparaty do stylizacji bez atestów (tzw.firmy „krzak”). Szczególnie istotnym produktem jest baza, na której będzie znajdować się stylizacja. Musi być ona wcześniej przez nas dokładnie sprawdzona.
  4. Błędna klasyfikacja płytki przed wyborem zabiegu. Hybryda jest produktem elastycznym, a więc nie nadaje się do każdego rodzaju płytki. Najlepiej sprawdzi się u osób z twardą i „stabilną” (nie elastyczną) płytką paznokcia.
  5. Ostatni bardzo istotny element to dobór odpowiedniej metody usunięcia hybrydy przed kolejnym zabiegiem. Wybrać możemy spośród specjalnych preparatów płynnych do usuwania lakieru hybrydowego lub frezów/pilnika. Tu znowu najistotniejsze jest odpowiednie rozpoznanie płytki. Czy jest to płytka tłusta czy przesuszona i wg. min. tej klasyfikacji dobrać metodę usunięcia lakieru hybrydowego.)

Jeśli wszystkie kroki będą przestrzegane to nawet po wielokrotnym stosowaniu lakierów hybrydowych Wasze paznokcie będą piękne i zdrowe:) Jeśli zaś nawet jeden punkt zostanie zaburzony i powtarzany (czasem wystarczy nawet jeden raz) paznokcie staną się łamliwe, kruche nawet jeśli nigdy wcześniej takie nie były.

A manicure hybrydowy w domu?

Domowy manicure hybrydowy
Zniszczona płytka po źle wykonanym manicurze hybrydowym w domu

Zdjęcie powyżej przedstawia płytkę paznokciową Pani, która wykonywała manicure hybrydowy sama w domu. Rozpoznanie: płytka zniszczona w wyniku błędnych procedur zabiegowych, głównie dobór nieodpowiedniej metody usuwania lakieru hybrydowego oraz mechanicznego uszkodzenia płytki pilnikami. Do osłabienia i zniszczenia paznokci przyczyniły się również słabej jakości preparaty do stylizacji paznokci.

UWAGA: Wykonanie manicure’u hybrydowego bezpiecznego dla Waszych paznokci i zdrowia wymaga wprawy, znajomości budowy paznokcia oraz odpowiednich procedur zabiegowych (przede wszystkich higieny oraz klasyfikacji do zabiegu oraz odpowiedniego przygotowania płytki przed aplikacją hybrydy). Producenci lakierów zapewniają, że zabieg jest dziecinnie prosty. Owszem – jeśli posiada się wiedzę nt. wszystkiego co wymieniłam powyżej. W innym wypadku paznokcie mogą stać się łamliwe, rozdwajające oraz przesuszone. Nie twierdzę, że zawsze tak się dzieje, ale uwierzcie, że w większości przypadków.

Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?

Przede wszystkim, źle wykonany manicure hybrydowy zniszczy nasze paznokcie. Nie sam lakier hybrydowy. I broń Boże nie twierdzę, że lakier hybrydowy nie ma żadnego wpływu na kondycję paznokci… ale, zwykły lakier też zawiera „chemię”. Zresztą co jej dzisiaj nie ma? 😉

Teraz już rozumiecie co miałam na myśli pisząc „to zależy”? 🙂

Wybierz profesjonalny salon kosmetyczny!

Pamiętajcie! Na pomoc przychodzimy My, kosmetolodzy, stylistki paznokci. Warto skorzystać z usług profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem – nasze dłonie, stopy i paznokcie zasługują na szczególną uwagę! Zapraszam na poprawnie i profesjonalnie wykonany manicure hybrydowy – do salonu kosmetycznego Sylia Beauty Salon we Wrocławiu –  piękne pazurki przy smacznej kawie 💅☕

Do następnego zaczytania <3

Leave a Reply